Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/thermacell.com.pl/wp-content/themes/betheme_new/functions/theme-functions.php on line 1487

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/thermacell.com.pl/wp-content/themes/betheme_new/functions/theme-functions.php on line 1492
Jaki jest najlepszy sposób na komary?
24 kwietnia 2017
Dlaczego komary gryzą mnie bardziej? Co lubią komary?
18 maja 2017

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/thermacell.com.pl/wp-content/themes/betheme_new/functions/theme-functions.php on line 1487

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/thermacell.com.pl/wp-content/themes/betheme_new/functions/theme-functions.php on line 1492

Na całym świecie istnieje ponad trzy i pół tysiąca gatunków komarów, z czego w Polsce występuje aż 47 z nich. Nie wszystkie komary są spragnionymi naszej krwi bestiami, ale większość potrafi się nam dać nieźle we znaki. I choć w Polsce komary potrafią rypać niemiłosiernie to jednak my, mieszkańcy kraju nad Wisłą możemy i tak się czuć szczęściarzami. Nasze komary to łagodne stworzonka w porównaniu w wieloma żarłocznymi i spragnionymi krwi małymi wampirami z pod innych gwiazd i szerokości geograficznych.

Są komary lepsze i gorsze

Są miejsca na ziemi, gdzie komary zbite w wielomilionowe skupiska wykorzystują każdą nadarzającą się okazję i wysysają krew z przedstawiciela każdego gatunku, który objawi się w pobliżu. Ze szczególnym upodobaniem oczywiście do krwi gatunku ludzkiego.

Przykładem może być chociażby północna Kanada i Alaska, gdzie masowo występują wyjątkowo krwiożercze gatunki  tego insekta. Tamtejszych komarów nijak nie można porównać z ich polskimi odpowiednikami. Tamtych jest więcej, zbijają się w wielkie chmary,  są bardziej żarłoczne i o wiele bardziej natrętne. Poniżej pozwalamy sobie przytoczyć cytat z jednego z forów, wypowiedź myśliwego, który miał wątpliwą przyjemność przekonać się na własnej skórze, co to znaczy obcować z komarami kanadyjskimi.

 „W drodze powrotnej (z Kanady) kolega po strzelbie Zdzisław obudził się spocony w samolocie i przerażony rzekł: wiecie, śniło mi się, że nie niedźwiedzie, ale te pieprz…ne muszki mnie wpierniczają… Po Kanadzie uważam, że nasze komary mogą ubiegać się o beatyfikację…”

Te wspomnienia występują w kontekście dyskusji o urządzeniu na komary jakim jest Thermacell. My je przytaczamy, aby zobrazować, że komar komarowi nie równy. Chociaż w Polsce zwykliśmy narzekać na chmary tych krwiożerczych wampirów, to powinniśmy sobie zdawać sprawę, że nasze rodzime polskie moskity to pikuś w porównaniu z tym, z czym możemy spotkać się właśnie w Kanadzie lub z czym musieli sobie radzić np. polscy zesłańcy na Syberii. Tam, jak wpadniemy w towarzystwo komarów to możemy być pewni, że lekko nie będzie. Ich liczebność i żarłoczność jest wręcz nie do opisania i jeżeli wpadniemy na taką imprezkę nieprzygotowani, to możemy być pewni tylko jednego. Zacna opuchlizna będzie gwarantowana. I nie będzie to opuchlizna po miłej i suto zalewanej biesiadzie.

Są sprawdzone sposoby na komary

Komary potrafią być utrapieniem i potrafią zepsuć każdą z aktywności na łonie natury. Bez względu na to co będziemy robić, bez odpowiedniego przygotowania, nawet najlepiej zaplanowane momenty, w najpiękniejszych zakątkach świata obrócą się w koszmar i garść raczej niemiłych wspomnień o których będziemy opowiadać raczej niecenzuralnym językiem. Dlatego też, mądrze jest zawczasu pomyśleć o ochronie.

Patentów na komary jest sporo, w każdym kraju królują inne. Jest jednak jeden sprawdzony i uniwersalny, odstraszający niemal wszystkie z 3500 gatunków. To Thermacell – urządzenie stworzone na potrzeby armii USA. Thermacell to maszynka, która dzięki zastosowaniu rozwiązań podejrzanych w naturze i ściągniętych z niej, wytwarza skuteczny parasol ochronny, który pokrywa powierzchnię aż 20 m2.

Chcesz bez stresu i radośnie spędzić czas na biwaku, na żaglach, w trakcie spływu kajakowego, na polowaniu czy po prostu w trakcie grillowania w ogrodzie? Przetestuj Thermacell i przekonaj się, że to działający i sprawdzony sposób na komary.


Notice: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/thermacell.com.pl/wp-content/themes/betheme_new/includes/content-single.php on line 286
Karina