Sposoby na komary. Które są git a które to kit?


Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/thermacell.com.pl/wp-content/themes/betheme_new/functions/theme-functions.php on line 1487

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/thermacell.com.pl/wp-content/themes/betheme_new/functions/theme-functions.php on line 1492
Nietypowe sposoby na komary stosowane w różnych krajach
29 maja 2017
Jakie choroby przenoszą komary?
Jakie choroby mogą przenosić komary?
19 września 2017

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/thermacell.com.pl/wp-content/themes/betheme_new/functions/theme-functions.php on line 1487

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/thermacell.com.pl/wp-content/themes/betheme_new/functions/theme-functions.php on line 1492

W rozmowach towarzyskich czy w mediach, społecznościowych i tych tradycyjnych, każdej wiosny pojawia się lista niby na sto procent skutecznych i sprawdzonych patentów na komary. Każdy z nas zna ich milion, przetestował tysiąc, ale tak naprawdę nikt z nas nie zna sposobu, jak załatwić komara, tak masowo. Przyjrzyjmy się więc tym najbardziej powszechnym i zobaczmy jakie są domowe sposoby na komary i czy są one skuteczne.

Domowe sposoby na komary

 • Butelka z drożdżami. Ten patent na komary krąży w rozmowach i po Internecie od paru lat. Schemat znany niemal każdemu, ale aby doprecyzować – chodzi tutaj o sposób, gdzie przecinamy butelkę PET na pół i wkładamy jedną część (górną) w drugą, szyjką w dół a do środka wlewamy wodę i dodajemy drożdże. Ogólnie, zamysł idzie w dobrym kierunku, bo komary lubią dwutlenek węgla i generalnie wyziewy ludzi i zwierząt, ale ten patent na komary można między bajki włożyć. Osobiście, poświęcając własną i bliskich krew testowaliśmy i niestety, wyrok nie jest dobry. Komary nie są zbyt chętne aby wlatywać do środka i się topić. Ten patent na komary to kit!
 • Dieta bogata w witaminę B1, czosnek i cebulę. To niestety kolejny kit. I choć nie zniechęcamy do spożywania wymienionych powyżej suplementów diety, to nie oczekujcie, że zapach czosnku odstraszy komary. Co najwyżej, zniweczy podboje miłosne letnią porą i odstraszy cel naszych zalotów. Badania nie potwierdziły działania tej metody. Aby nie było, czosnek, cebula i witaminy są ok, ale dla zdrowia a nie przeciw komarom!
 • DEET. Ten środek jak najbardziej jest skuteczny ale nie zapominajmy, że to ciężka chemia. Naprawdę ciężka. DEET został stworzony w latach pięćdziesiątych na potrzeby armii i do dzisiaj używany jest w wielu środkach na odstraszanie komarów. Należy jednak pamiętać, że DEET to silny środek chemiczny i jest wchłaniany przez skórę, co może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Szczególnie nie jest zalecany dzieciom. Ogólnie git ale i tak kit!
 • Olejki eteryczne. Te również potrafią wykonać swoje zadanie. Szczególnie znajdują uznanie wśród osób, które ze względów zdrowotnych nie chcą używać DEET. Olejki eteryczne jako sposób na komary sprawdzają się, ale nie są do końca skuteczne. Dodatkowo, nie każdemu może pasować ich dosyć intensywny zapach. Dla pań git, dla facetów kit!
 • Aplikacje mobilne i ultradźwięki. Kolejny mega kit. Nie da się przerobić smartfona (przynajmniej w chwili obecnej) na skuteczne urządzenie odstraszające komary. Komarów nie interesują aplikacje i nie ma żadnej skutecznej odstraszającej komary. Udowodniono również, że urządzenia emitujące ultradźwięki nie spełniają swojej funkcji w stosunku do komarów.

Nowoczesne sposoby na komary i nauka przeciw komarom

Czy od czasu wynalezienia DEET nie powstało nic nowego, coś co działa i skutecznie odstrasza komary a zarazem nie jest toksyczne dla nas, naszych bliskich i naszego zdrowia? Od wynalazku DEET minęło prawie 80 lat, więc naukowcy mieli odpowiednio dużo czasu na badania. Tym bardziej, że technologia i nauka poszły mocno do przodu.
W trakcie poszukiwań naturalnych, nie chemicznych rozwiązań przyjrzano się zachowaniu komarów w stosunku do wybranych roślin. Co zauważono, to fakt, że komary stronią od chryzantem. Z tego też powodu, postanowiono przyjrzeć się bliżej tym roślinom i wzięto je na przysłowiową patelnię.
W wyniku badań , badacze wyodrębnili związek chemiczny, który jest skutecznym batem na komary – d-aletrynę (ang. allethrin). Idąc dalej, wiedząc już czego się krwiożercze bestie boją i od czego stronią, możliwe było stworzenie skutecznego środka do odstraszania tych natrętnych owadów. W takich okolicznościach zrodził się rewelacyjny produkt – Thermacell, jako skuteczny sposób na komary.

Sposób na komary. Jak działa Thermacell?

Thermacell na komary to nowoczesny i innowacyjny produkt służący do odstraszania komarów. Urządzenie działa na zasadzie uwalniania d-aletryny, w wyniku podgrzewania specjalnych wkładów nasączonych tym środkiem. Po uruchomieniu urządzenia, wokół użytkownika tworzy się bańka, parasol ochronny – coś jak pole siłowe, znane nam z filmów science-fiction. Parasol ochronny ma promień około 4,5 metra i tworzy pole ochronne o powierzchni około 20m². To w zupełności wystarczy aby pokryć teren zajmowany w ogrodzie np. w trakcie wieczornego grillowania. Thermacell sprawdza się idealnie w takich sytuacjach jak:

 • Biwaki
 • Kempingi
 • Ogniska
 • Wyprawa na ryby
 • Polowania
 • Wypady na jacht i łódkę
 • Robienie zdjęć w plenerze
 • …i wszelkich innych aktywnościach, kiedy spędzamy czas na zewnątrz i wystawiamy się komarom.

Thermacell to urządzenie główne, które służy podgrzewaniu wkładów z d-aletryną oraz dedykowane do niego wkłady. Wkłady są wymienne i wystarczają na 4 lub 12 godzin odstraszania. Urządzenie wyposażone jest też w mini zbiorniczki z gazem butanem, który służy do podgrzewania wkładów, dzięki czemu mogą one emitować d-aletrynę. Seria produktów Thermacell to również eleganckie i stylowe lampiony, które będą pięknie wkomponowywały się w aranżację każdej powierzchni. Seria produktów Thermacell to niezawodne sposoby na komary, których potwierdzona testami polowymi skuteczność wynosi ponad 96%!


Notice: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/thermacell.com.pl/wp-content/themes/betheme_new/includes/content-single.php on line 286
Karina