Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/thermacell.com.pl/wp-content/themes/betheme_new/functions/theme-functions.php on line 1487

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/thermacell.com.pl/wp-content/themes/betheme_new/functions/theme-functions.php on line 1492
thermacell - skuteczny sposób na komary od Calidus
Thermacell – nauka na froncie walki z komarami
12 kwietnia 2017

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/thermacell.com.pl/wp-content/themes/betheme_new/functions/theme-functions.php on line 1487

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/thermacell.com.pl/wp-content/themes/betheme_new/functions/theme-functions.php on line 1492

Komary to takie nieprzyjemne stworzenia, które żyją na wszystkich zamieszkałych kontynentach, niemalże pod każdą szerokością geograficzną. I wszędzie dają się mocno we znaki sprawiając, że trudno im znaleźć przyjaciół. Kochane są jedynie jednostronnie przez zwierzęta, dla których stanowią nieskończone źródło pożywienia. Na świecie jest ich ponad 3500 rodzajów i prawie tyle samo sposobów aby się ich pozbyć. Przygotowaliśmy listę najpopularniejszych broni, jakich używamy w naszym codziennym życiu walcząc z komarami. Poznaj najbardziej popularne sposoby na komary.

Popularne sposoby na komary, do użytku wewnątrz budynków

 • Naszą listę otwiera klasyczna packa. To chyba najstarszy wynalazek na komary. Packa na komary to proste urządzenie i świetnie się sprawdza jako narzędzie uśmiercania tych małych stworzonek i jednocześnie jako narzędzie treningowe dla ludzi. Aby zabić komara, często trzeba się nabiegać i namachać, więc możemy być pewni, że polując na komary z packą, spalimy trochę kalorii. Skuteczność packi jednak jest znikoma. Damy radę wyeliminować kilka osobników i packa sprawdzi się tylko w pomieszczeniach zamkniętych.
 • Ciekawym urządzeniem jest elektroniczna packa na komary, zasilana zwykłymi bateriami. To urządzenie, w przeciwieństwie do klasycznej packi nie służy do rozklepania komara na ścianie ale do uśmiercenia go prądem elektrycznym. Wystarczy przeciąć tor lotu komara, tak aby ten zatrzymał się na siatce przez którą przepływa prąd o niskim napięciu. I tyle. Komar jest usmażony. Minusem jest fakt, że urządzenie mimo że fajne, nadaje się tylko do użytku tylko wewnątrz budynków.
 • Starym, dobrym i sprawdzonym sposobem jest również zwykła gazeta codzienna. Można ją uformować w dosyć wygodny i poręczny kształt, który idealnie nadaje się, podobnie jak packa, do rozklepywania komarów na ścianie. Zaletą jest niewątpliwie aktywność fizyczna i radość z uganiania się za komarami po domu. Minusem są niestety mało eleganckie plamy pozostałe na ścianach. Tak jak powyższe, gazeta nadaje się tylko do użytku wewnątrz budynków.
 • Części garderoby. Komara można uśmiercić wszystkim. Może to być koszulka, sweterek a nawet spodnie. Ważne aby powierzchnia rzeczy uśmiercającej była odpowiednio duża. Natura poskąpiła komarowi sprytu i szybkości. Komar przemieszcza się głównie na wietrze. Jego własna moc to około 2 kilometrów na godzinę. Także, można go wyeliminować praktycznie wszystkim, nawet ciężką książką.

Zaawansowane sposoby na komary

Przedstawimy tylko te, które działają i przynajmniej w jakimś stopniu odstraszają lub eliminują komary z naszego otoczenia. Nie będziemy analizować takich rozwiązań jak aplikacje na smartfony, bo nie ma to głębszego sensu.  Te nigdy nie działały i raczej nie ma opcji aby przerobić telefon na skuteczny środek na komary.

 • Spraye z DEET. Te są bardzo skuteczne. Skutecznie odstraszają i trzymają komary z daleka od nas. Jednak DEET ma też swoją ciemną stronę. To bardzo silny środek chemiczny i aplikowany na skórę jest wchłaniany przez pory, co nie ma dobrego wpływy na stan naszego zdrowia. Dlatego też, po początkowym zachwycie DEET, wielu ludzi odwraca się od tego środka i poszukuje alternatywy. Kategorycznie odradzane jest stosowanie DEET na dzieciach.
 • Świeczki dymiące do odstraszania komarów. To działające środki i odstraszają komary, jednak ich skuteczność jest bardzo znikoma. Generalnie owady, w tym komary nie lubią dymu i wystarczy jakikolwiek, by je odstraszyć. Jest tylko jedno ale…, ludzie również się nie kwapią by spędzać czas w dymie. Jest to półśrodek, działa, ale nie daje gwarancji i możemy być pewni, że pogryzieni będziemy.
 • Świeczki zapachowe i olejki eteryczne. Ostatnio coraz więcej informacji pojawia się na temat olejków eterycznych. Ich zaletą jest fakt, że możemy je przygotować samodzielnie w domu, z zakupionych uprzednio składników. Minusem jest dosyć intensywny zapach, który nie każdemu musi odpowiadać a już z pewnością nie facetom, dla których olejki eteryczne są raczej nieakceptowalne. Co do ich skuteczności to krążą różne opinie.

Super zaawansowane sposoby na komary. Technologia i natura.

Najlepsze sposoby na komary daje nam sama natura. Człowiek, dzięki obserwacji, nauce oraz technologii stara się te rozwiązania kopiować. Czasem z gorszym a czasem z wybitnie zadowalającym skutkiem.

 • Dobrym środkiem odstraszającym komary są niektóre rośliny. Można by tu wymienić choćby komarzyce, pelargonie czy chryzantemy. Szerzej o roślinach od których stronią komary pisaliśmy w poprzedniej publikacji.
 • Zwierzęta kochają komary jeść. Wiele ptaków oraz nietoperze traktują populację komarów jako jedno z głównych źródeł pożywienia. Zadbaj o to, aby w około twoje posesji zagnieździły się te zwierzęta, przygotuj dla nich domki lęgowe i dbaj o nie. Efekt może cię prędko zaskoczyć.
 • Mosquito Magnet. To wysoce zaawansowane urządzenie służące masowej eksterminacji komarów. Mosquito Magnet dzięki zaawansowanej i opatentowanej technologii emituje związki chemiczne przypominające ludziki oddech (CO2), oraz feromony wydzielane wraz z ludzkim potem. Mosquito Magnet oszukuje receptory komarów i wabi je w kierunku urządzenia, które zasysa je do specjalnie zaprojektowanej komory, z której nie ma ucieczki. Urządzenie może działać nieprzerwanie przez długi okres i po około czterech tygodniach da się wyraźnie odczuć spadek populacji komarów o około 70-80%. Działanie Mosquito Magnet pokrywa obszar o powierzchni około 0,4 ha i może działać na jednej baterii przez cały sezon. Sprawdza się świetnie na terenach, gdzie populacja komarów jest wysoka i charakteryzuje się wysoką natarczywością. Znajduje zastosowanie jako wspólna inwestycja sąsiadów, których ogrody dzieli miedza, w hotelach, marinach, na kempingach oraz w restauracjach z ogrodami i tarasami nad brzegami rzek i jezior.
 • Te urządzenie to kolejny przykład pozytywnego czerpania ze świata natury. ThermaCELL jest wyrafinowanym i poręcznym wynalazkiem, który chroni przed komarami w każdym terenie i w każdych warunkach. W przeciwieństwie do powyżej zaprezentowanego wynalazku, ThermaCELL nie przyciąga a wręcz przeciwnie – odstrasza komary, tworząc wokół parasol ochronny o powierzchni około 20 m2. Urządzenie działa na zasadzie emisji substancji zwanej d-aletryna, która zawarta jest w kwiatach chryzantem a która skutecznie odstrasza komary od tych roślin. Urządzenie jest kieszonkowych rozmiarów więc można je bezproblemowo zabrać na każdy wypad na łono natury.

Patenty na komary. Są lepsze i gorsze

Jak widać z powyższego zestawienia sposobów na komary jest całkiem sporo. Niektóre są banalne i zarazem problematyczne, gdyż zostawiają po użytkowaniu trwałe ślady, takie jak np. komarze zwłoki rozpłaszczone na ścianach. Jeszcze inne, mimo swojej skuteczności, potrafią być bardzo szkodliwe. Zarówno dla nas jak i dla naszych bliskich, ze względu na zastosowana w nich ciężką chemie. Są również i takie, które działają skutecznie i potrafią być bezproblematyczne w użytkowaniu. Jaki jest twój skuteczny sposób na komary?


Notice: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/thermacell.com.pl/wp-content/themes/betheme_new/includes/content-single.php on line 286
Karina